23.08.2011.

Manchester United 3 – 0 Tottenham

2. kolo Premiershipa kompletirano je večerašnjom utakmicom između Manchester Uniteda i Tottenhama na Teatru snova, United je slavio sa ubjedljivih 3-0…

Nakon prvog poluvremena, rezultat je bio 0-0, dosta nezanimljivo bez  pravih prilika i igre tima iz Manchestera i Londona, no na svu sreću fanova Uniteda, 2. poluvrijeme je bilo kao iz snova, dominacija izabranika Sir Alex Fergusona pokazala je još jednom da su najozbiljniji kandidati za titulu.

United je utakmicu počeo sa sljedećom ekipom: De Gea, Evra, Jones, Evans, Smalling, Anderson, Nani, Young, Cleverley, Rooney, Welbeck.

Na klupi su sjedili: Lindegaard, Fabio, Giggs, Park, Carrick, Berbatov, Chicharito

Nismo dugo čekali na gol u 2. poluvremenu, Danny Welbeck je pogodio za vodstvo u 61. minuti, na sjajnu asistenciju Toma Cleverleya.

Nakon toga, sve slabija igra Tottenhama, dopustili su Unitedu igru kratkih pasova, nakon 14. minuta, Anderson pogađa za vodstvo od 2-o, i vjerovatno je većć tada bilo riješeno pitanje pobjednika, s obzirom da Tottenham nije ništa pokazao do tog dijela utakmice.

U 87. minuti, Rooney pogađa za 3-0, i potop Tottenhama u prvoj utakmici sezone (Utakmica između Tottenhama i Evertona je odgođena zbog nereda u Londonu, stoga je ovo bio debi Tottenhama).

Sve u svemu, vidjeli smo pravi Manchester United u drugom poluvremenu, mladići poput Jonesa, Smaillinga, Welbeceka i Cleverleya su odradili svoje, te stekli, vjerovatno, još više povjerenja u sebe, a SAF je svakako odavno imao povjerenja u njih…